ENYAKIT ve Türk Hava Yolları iş birliği, Miles&Smiles üyelerine mil kazandırıyor
23 Mart 2024

ENYAKIT ve Türk Hava Yolları iş birliği, Miles&Smiles üyelerine mil kazandırıyor

Türkiye’nin ilk elektrikli şarj işletmecisi lisansının sahibi ENYAKIT, Türk Hava Yolları ile Miles&Smiles üyelerinin araçlarını şarj ederken mil kazanabileceği iş birliğine imza attı.

ANKARA (AA) – Türkiye’nin ilk elektrikli şarj işletmecisi lisansının sahibi ENYAKIT, Türk Hava Yolları ile Miles&Smiles üyelerinin araçlarını şarj ederken mil kazanabileceği iş birliğine imza attı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles program ortaklarının yeni üyesi olan ENYAKIT’ın yüksek hızlı şarj istasyonlarından kullanılan her bir kilovat karşılığında Miles&Smiles üyeleri mil kazanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ENYAKIT Genel Müdürü Tayfun Şenses, elektrikli araç piyasasının hızla büyümeyi sürdürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

‘Türkiye bu alanda gerçekleştirdiği öncü yatırımlarıyla dünyada söz sahibi ülkeler arasında yerini almaya başladı. Biz de ENYAKIT olarak sektörün gelişmesi ve daha fazla elektrikli aracın güvenle yollara çıkması için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Elektrikli araçlar, konfor ve güvenliğinin yanı sıra şu anda kullanıcılarına çok avantajlı fırsatlar da sağlıyor. Türk Hava Yolları ile yaptığımız iş birliği de bu avantajları çok farklı bir boyuta taşıyor.’

Miles&Smiles milleri ile üyeler, Türk Hava Yolları ve Star Alliance üye hava yollarıyla ödül bilet düzenleyebiliyor, bilet sınıfını yükseltebiliyor ve ekstra bagaj satın alabiliyor.

Üyeler, Cash&Miles ile de bilet ücretlerinin bir kısmını ödeyebiliyor ve koltuk seçimi yapabiliyor.

Ayrıca, Tax&Smiles ile ödül bilet vergilerini ödeyebilen üyeler, Miles&Smiles anlaşmalı banka kartlarıyla millerini harcayabiliyor.

Miller aynı zamanda online mil harcama platformu ‘shopandmiles.com’ internet adresinden birçok marka ve teklif arasından hediye çeki veya partner puan birimine dönüştürülerek kullanılabiliyor.