EN YAKIT’tan Çocuklara Çevre Ve Sürdürülebilir Enerji Eğitimi
22 Nisan 2024

EN YAKIT’tan Çocuklara Çevre Ve Sürdürülebilir Enerji Eğitimi

Türkiye’nin ilk elektrikli şarj işletmecisi lisansının sahibi olan ENYAKIT, gelecek nesillerin çevre ve sürdürülebilirlik konularında bilinçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Çevren Geleceğindir’ projesi kapsamında çocuklarla bir araya geldi.

Akaryakıt sektöründeki 35 yıllık tecrübesi ile elektrikli şarj istasyonlarında öncü bir konumda ilerleyen ENYAKIT, ‘Çevren Geleceğindir’ adlı sosyal sorumluluk projesi ile sürdürülebilirlik alanında farkındalık yaratmaya devam ediyor. İki yıldır çeşitli kampanyalarla tüketicilerin çevre ve sürdürülebilir enerji konularında bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli kampanyalar gerçekleştiren ENYAKIT, son olarak, Bahçeşehir Koleji Güzelbahçe Kampüsü iş birliğinde önemli bir çalışmaya imza attı.

ENYAKIT, Mart ayından itibaren beş hafta boyunca Manje Buje Cafe Yelki Şarj istasyonunda gerçekleştirilen sunumlarla, genç nesillere sürdürülebilir gelecek ve çevre dostu teknolojiler hakkında eğitimler düzenledi.

ÇOCUKLAR ELEKTRİKLİ ARAÇLARI ŞARJ ETMEYİ DENEYİMLEDİ

ENYAKIT ‘Çevren Geleceğindir’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bahçeşehir Koleji Güzelbahçe Kampüsü 3. sınıf öğrencileri ile buluştu. Çocuklara yönelik gerçekleştirilen etkinlikte çevreyi koruma ve temiz tutmanın önemi, elektrikli araçların gelecekteki konumu üzerinde duruldu. Etkinlik kapsamında, ENYAKIT Genel Müdürü Tayfun Şenses ve Proje Yöneticisi Galip Oğuzhan Şanlı’nın önderliğinde, elektrikli araçlar, şarj istasyonları ve çevre dostu teknolojiler konularında öğrencilere detaylı bilgiler aktarıldı. Ardından şarj istasyonuna gelen öğrenciler elektrikli araçları şarj etme deneyimi elde etti.

‘BİLİNÇLİ BİR NESİL İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Tayfun Şenses, konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Sürdürülebilir bir çevre ve geleceğe sahip olmak için sosyal sorumluluk projelerinin devamlılığı oldukça büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda, ENYAKIT olarak yarınlarımızın teminatı çocuklara temelden sürdürülebilirlik eğitimi vermek üzere yola çıktık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımızın dünyada daha fazla söz sahibi olmasını sağlamak amacıyla armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, biz de onların geleceğine katkıda bulunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikte öğrencilerle bir araya gelerek, elektrikli şarj istasyonları ve çevre dostu teknolojiler hakkında onlara detaylı bilgiler sunma imkanı elde ettik. Geleceğimizi korumak için sürdürülebilir alternatiflere ulaşmak adına genç nesillerle bir araya gelmek, bizim için büyük bir mutluluk. Çocuklarımızın bilinçlenmesi ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.”